Våra arbetstider är måndag-fredag 09,00-17,00. Under dessa tider kan vi nås på kontoret på soi 94, eller på våra telefoner. Ni kan även med fördel kontakta oss via e-post.

Vid akuta ärenden utanför normal arbetstid kan ni kontakta svensktalande manager på vårt journummer – 09 0139 6664.

Johanna Sundin Åkerman

Manager

Tel: 08 1943 3138

E-mail: johanna@larf.se

Johanna Sundin Åkerman började jobba på LARF i februari år 2012. Född 1978 och 
kommer från Härnösand. Flyttade till  Koh Pang-Ngan i södra Thailand år 2005. 
Har bott i Hua Hin sedan 2006.

Rungrat ”Rung” Sorsa

 Manager
Tel: 08 9956 7875

E-mail: rung@larf.se

Rungrat ”Rung” Sorsa. Rung har bott närmare 9 år i Värnamo och pratar, skriver och läser svenska. För fyra år sedan bestämde sig familjen för att flytta tillbaka till Thailand. Rung är gift med en svensk man och tillsammans har de tre barn – 13, 6 och 4 år gamla. På fritiden gillar hon att vara med familjen.

Mathias Steihle 

Manager
Tel: 09 83604730

E-mail: mathias@larf.se

Mathias Steihle , född i Thailand men uppväxt i Sverige i sitt liv. 
Är tillbaka och söker sina rötter och arbetar med it sedan många år tillbaka på ett företag i Lund. Läser Thai och söker medborgarskap för att bosätta sig i Thailand. Älskar att hjälpa till, dela med sig kunskaper och utvecklas. Jag är på en provtid nu.

"Natta" Thongliamnak

Manager

Tel: 09 8248 2025

E-mail: natta@larf.se

Natta har bott i Sverige i drygt tjugo år och bodde då i Stockholm. Flyttade till Thailand förra året. Natta har femton års yrkeserfarenhet inom sjukvården samt de senaste åren inom socialtjänstförvaltningen i Stockholm stad. Hon har både svenskt och thailändskt medborgarskap. Natta börjar den 1:a februari.

Darin
Manager – Villa Vista

Tel: 09 8015 9659

E-mail: darin@larf.se

Darin är huvudansvarig på Villa Vista och har varit  anställd sedan sommaren 2016. Hon är för många redan känd då hon jobbat på Villa Vista tidigare. Hon kommer att jobba halvtid på området.

Tawawtchi "Jeab" Kohsilp

Manager
Tel: 09 8248 2025

E-mail: jeab@larf.se

Tawatchi "Jeab" Kohsilo, tilltalsnamn Jeab i Thailand.
Det är till honom du skall vända dig till när det gäller bygg, el eller vatten. 

Han hjälper dig att komma till rätt person. Sedan ca 30 år tillbaka han han bott i Norge.  Han pratar Norska, Svenska, Engelska och Thailändska.